Rozhovory

Gamblers tak trochu netradičně

Šestice fotbalistů Gamblers(Robin Dvořák,Martin Tancoš,Tomáš Gartner,Michal Macháček, Jakub Hora a Adam Koudelka) , dvanáct netradičních otázek a od každého dvanáct různých odpovědí. Naše redakce vybrala pětici fotbalistů Gamblers a pozvala je k poněkud netradičnímu rozhovoru. Každému jsme položili 12 stejných otázek a zástupci vedoucího týmu MLMK nezávisle na sobě na všechny odpověděli. Možná by leckdo očekával strohé odpovědi, jak je u většiny fotbalistů zvykem, ale zelenočerní to vzali zodpovědně a ukázali také notnou dávku vtipu. A tak můžete zjistit například to, kdo je podle Gamblerů nejužitečnějším hráčem MLMK, také to, kdo podle respondentů vyhraje hokejové MS, ale také zjistíte kdo je kdo v kabině Gamblers. Příjemnou zábavu.

1)MLMK je téměř v polovině.Jste spokojeni s prozatimním výkonem a výsledkem Gamblerů nebo je podle vás třeba na něčem pracovat,případně na čem?

RD: S dosavadním průběhem sezóny jsem velmi spokojený. V minulých letech zápasy našeho týmu v základní části připomínali jízdu na horské dráze, ale v posledních zápasech přistupujeme k utkáním s mnohem větší zodpovědností a tomu také odpovídá naše průběžné postavení v tabulce. Mužstvo předvádí, až na několik výjimek, pohledný fotbal, který, věřím, že se líbí i divákům J

Pracovat se ale musí neustále, zvlášť v dnešní konkurenci, kterou Mostecká liga nabízí. Jak se říká:,,nesmíme usnout na vavřínech“.

 

MT: Spokojenost je jen s umístěním, herní projev nám trošku pokulhává, naše hra je jako počasí. Měli bychom zapracovat na taktice, lépe reagovat na herní styl soupeře, pevně věřím, že do případné účasti na Qanto cupu, nebo účasti na nějakém velkém turnaji vše doladíme.

TG: V současné době jsou výsledky uspokojivé, důležitá je forma v play off.

MM: Těžko mohu hodnotit když jsem byl pouze na jednom utkání. Dle mého by to chtělo vylepšit docházku na jednotlivá utkání, protože ne každý je ochoten přijít když má čas.

AK: Zklamala nás ztráta neporazitelnosti, ale tabulku vedeme, což je naším cílem, takže zatím spokojení jsme. Výkony půjdou s blížícím se play-off určitě nahoru a formu vyladíme.

JH: S našimi výsledky jsem zatím nadmíru spokojen, všechno nám klape.Tedy až na prohru s proOFFICE, to je asi jediná kaňka na právě probíhající sezóně.

2)Který hráč nebo hráči jsou podle vás klíčovými muži v týmu Gamblerů?

RD: Pro mě zatím velké překvapení, kdo je v úvodu nového ročníku klíčovou postavou…jednoznačně Bíras, který předvádí v brance kvalitní, vyrovnané výkony, a věřím, že mu forma vydrží, co možná nejdéle. K němu bych připojil i Tága, stabilní kámen v obranných řadách J a mladého Matěje Koudelku, kterého momentálně trochu přibrzdilo zranění.

 

MT: Svým způsobem je každý hráč klíčový. Koudy st. gólama, Koudy ml. dravostí, Djury přístupem, Doly kreativitou, Bíras jistotou, Machy zakončením, Horoš myšlenkou, Žiďák respektem. . a mohl bych pokračovat dál.

TG: Dle účastí hráčů osa bíras-tágo-koudy.

MM: Odpovím stručně.Bíras,Tágo,Horoš a s dovolením i má maličkost.

AK: Když se sejdou Gambleři v nejsilnější sestavě, všichni jsou klíčovými muži, ale pro mě osobně určitě Bíras. Na naší hře je hrozně znát když s námi hraje i brankář, navíc tuto sezónu má Ondra výbornou formu a statistiky mluví za vše... A také určitě Horoš. Když mu to klubové povinnosti dovolí a dorazí na zápas, je to na naší hře hodně znát.

JH: Nevyzdvihl bych jedno jméno, protože každý člen našeho týmu je prospěšný něčím jiným a proto nám to tak klape.

 

3)Určitě po očku sledujete i ostatní týmy v lize. Je v MLMK nějaký hráč, který by se hodil do Gamblers a byl týmu prospěšný?

RD: Tak určitě….v MLMK je velký počet kvalitních hráčů a spousta zápasů díky tomu má opravdu vysokou úroveň. V tuto chvíli si však myslím, že není potřeba žádného většího zásahu do mužstva.

 

MT: Určitě by někdo mohl doplnit naší mozaiku, v lize je spousta zajímavých a kvalitních hráčů. Záleží na sportovním úseku, kde bude chtít posílit. Jak říkám, rybník je plný ryb.

TG: V současném kádru je dost kvalitních hráčů, tak není potřeba do kádru zasahovat.

MM: U Gamblerů bych uvítal Jardu Horského nebo Víťu Popelku, jiné jméno mě nenapadá.

AK: David Macko z Kance, technicky je na tom výborně.

JH: Na sledování ostatních týmů mi nezbývá v nabitém programu příliš času a ani nemám pocit, že bychom potřebovali posílit. Soustředím se na náš tým.

 

4)Podle vás nejužitečnější hráč MLMK?

RD: Každé mužstvo má svého hráče, na kterého spoléhá a proto vybrat pouze jednoho je velmi obtížné. Nejužitečnějším hráčem MLMK volím našeho Matěje Koudelku, který v utkáních prokázal velkou kvalitu a týmového ducha. Moje slova, věřím, potvrdí hned, jak mu zdraví umožní nastoupit do dalších zápasů.

 

MT: Nejužitečnější hráč je dle mého názoru jednoznačně brankář Mamuta Milan Říha, jeho oddanosti smekám klobouček.

TG: Nedokážu posoudit, nesleduji ligu tak intenzivně, abych mohl objektivně odpovědět.

MM: Tuhle otázku nechám bez odpovědi, ostatní týmy zase tak podrobně nesleduji.

AK: Těžko říct, každý tým má svého tahouna. Budu se opakovat, ale pro mě Bíras. Když se zapojuje do hry, hrajeme v přesile a to je velmi užitečná zbraň.

JH: Jednoznačně brankář Mamuta Milan Říha. Jeho fotbalové srdce je obdivuhodné.

 

5)Jak dobře znáte svůj tým? Kdo je v kádru zelenočerných největším hráčem,největším vtipálkem,největším jedlíkem,ikonou,kdo o sebe nejvíc dbá,kdo je týmový hastroš,kdo je rodinný tip a kdo naopak ?

RD: Největším hráčem v tuto chvíli je pro mě Horoš, který pravidelně nastupuje v nejvyšší fotbalové soutěži, jinak když to vezmu z celkového hlediska historie Gamblers, tak je to Bíras, služebně nejstarší hráč mužstva.

Kluků, kteří nezkazí žádnou legraci, je v týmu drtivá většina. Tím největším je dle mého také Bíras.

Jedlíka vyberu podle postavy, Fanda Jelínek J

Ikonou bez většího rozmýšlení volím Péťu Krále, čestného předsedu a zakladatele Gamblers

Týmové módemany samozřejmě máme také, hlavně Horoše a Tága, dva teplé bratry, kteří bez sebe neudělají ani ránuJ

U hastroše mám dilema, nevyberu pouze jednoho, ale rovnou dva… Františka z Blesku by rozhodně neměla radost z Bírase a Machyho, souhlasím s ní J

Rodinných typů v týmu nenajdu moc, jsou to především ti, kteří rodiny už mají, takže Ďurajs, Gery, Ptáči, Rejža a opakem bych řekl, že asi zbytek týmu, v čele s Bírasem, Machym a Fandou J mimochodem sebe řadím víc k první variantě J

 

MT: Velmi záludná otázka, největší hráči jednoznačně duo Machy, Bíras. Vtipálkem bych zvolil Horoše, má radost z cizího neštěstí. Týmový hastroš ? Asi bych zvolil Bírase, kvůli jeho legendární bundě ala jaro, léto, podzim, zima. Poslední dobou sleduji, že se z nás všech staly rodinné tipy.

TG: Jelikož jsem se vrátil do Gamblerů po 5 letech, tak všechny spoluhráče ještě tak do detailu neznám.

MM: Tak největším hráčem bych označil sebe.Vtipálkem volím Tondu a nejvíc toho zkonzumuje asi Žiďák.Ikonou našeho týmu je určitě Bíras.Modely máme v týmu dva, Horoše a Tága.Oni jsou jak bratři téměř ve všem. Hastrošem volím Bírase.Co se týká rodiny, tak by nám mohl jít příkladem určitě Honza Juris, no a pravým opakem jsem potom já.

AK: Fanda Jelínek je určitě velký jedlík a zároveň nikdy nechybí na předzápasovém soustředění. Vtipálků máme hodně, těžko jmenovat jednoho.Lamač dívčích srdcí je určitě Tágo s Bírasem a rodinný typ náš kouč Žiďák, protože jeho dcerka se synátorem nechybí na žádném zápase.

JH: Největšími střelci jsou u nás jednoznačně Machy s Bírasem. Vtipálků máme dost, ale největším zmíním sebe. Jedlíkem nemůžu zvolit díky svým rozměrům nikoho jiného než Fandu Jelínka. Elegánem bude Tágo, který stráví u zrcadla 25 hodin denně. Hastrošem vyhlašuji bundu jaro, léto, podzim, zima, tedy Bírase.

 

6)V plném proudu je MS v hokeji,sledujete ho? Kdo podle vás získá titul mistra světa a jak podle vás dopadnou čeští reprezentanti?

RD: Když mi to čas dovolí, nenechám si ujít žádný ze zápasů hokejového MS. Zápasy naší reprezentace sleduji velmi pozorně a považuji se za fanouška, který utkání velmi prožívá. Jako správný fanda věřím v medaili, nejlépe zlaté hodnoty J

 

MT: Otázka, jako stvořená přesně pro mě. Na hokej jsem odborník. Dle mého názoru letošní MS vyhrají nejspíše Rusové, ale naši hokejisté mají také velké šance na úspěch. Věřím, že se nacházíme ve stádiu rozběhu a v cílové rovince všem utečeme.

TG: Ano, sleduji ho pozorně. Těžko odhadovat, je to o jednom zápase. Ale po 5 letech vlády zku*venýho poláka teď předvádíme lepší hokej. Na vítěze tipuji ČR nebo Rusko.

MM: Sleduji jen naše hokejisty, ale titul mistra světa urve podle mě Rusko.

AK: Abych řekl pravdu, kvůli tomu, že je MS každý rok, navíc půl roku po olympiádě, tak mi tam už chybí prestiž, ještě když je v plném proudu NHL... Takže moc nesleduji, ale našim určitě fandím a snad to dotáhnem na medaile! Jako vítěze tipuji Francii.

JH: Jako správný vlastenec fandím našim hokejistům, ale moc se mi líbí houževnatí Bělorusové. Nicméně si myslím, že titul urve Rusko.

 

 

7)Ideální místo pro soustředění Gamblers podle vás?

RD: Tato otázka mě velmi rozesmála a ihned mě napadla jediná možná odpověď, a to Ibiza.

MT: Kaprun, hotel Svatý Florián. Majitel (p. Košťál )by nás určitě rád uvítal.

TG: Kdekoliv, kde bude přísun pitného režimu.

MM: Pro Gamblery ideální určitě Ibiza nebo Las Vegas.Tam bychom se určitě skvěle připravili.

AK: Star Bar Most.

JH: Někteří členové ho budou mít asi na Pankráci. Zbytek týmu by mohl vyrazit někam do Alp a na kamarády při sklence dobrého pití vzpomínat.

 

 

8)Pokud se řekne Gamblers,co se vám vybaví jako první?

RD: Vybaví se mi 9 úspěšných a nezapomenutelných let plných nepopsatelných a někdy až neuvěřitelných zážitků. Takové příběhy se ani popsat nedají, ty se musí prožít J

 

MT: Sázky, chlast, děvky. Teď vážně, rodina, přátelé.

TG: Tři slova-síla, kvalita, fotbalovost.

MM: Skvělí fotbalisté a náruživý hráči.

AK: Trojnásobný vítěz Qanto Cupu (v řadě), několik titulů MLMK a spousta dalších úspěchů. Géčka jsou prostě "pojem"!

JH: Úspěšný tým s výbornou partou.

 

9)Nejemotivnější okamžik,který jste s Gamblery prožili?

RD: S mužstvem Gamblerů jsem skoro od úplného založení, tudíž jsem prožil veškeré vzestupy a pády. Mohu za sebe říct, že úspěchy značky Gamblers velmi prožívám a mám radost z každého ocenění tohoto mančaftu.

Jednoznačně nejvíce emocí ve mně vyvolává trojnásobné vítězství prestižního turnaje QantoCup v letech 2010, 2011 a 2012.

 

MT: První vítězství na Qanto Cupu.

TG: Myslím, že pro ty co prožili turnaj na celorepublikovém turnaji.

MM: První titul na Qanto cupu je nezapomenutelný.

AK: Ani jednou jsem nebyl u vítězství na Qantu, což mě mrzí. Takže pro mě osobně titul v posledním ročníku MLMK a také účast na mistrovství ČR v malé kopané.

JH: Každý triumf je pro mě strašně emotivní.

 

10)Blíží se fotbalový svátek,MS v Brazílii. Komu budete fandit a kdo podle vás nakonec zvedne pohár pro mistra světa?

RD: Nemohu se dočkat až tento fotbalový svátek vypukne. Velmi se mi líbí hra Belgie, které budu fandit a pro mě tento tým představuje aspiranta na ,,bednu,, a černého koně šampionátu.

 

MT: Favorita nemám, budu fandit dobrému fotbalu. Myslím, že svou buldočí povahou to urve Německo.

TG: Komu fandit? Asi dám nečekaný tip. Belgie. Líbí se mi jejich práce s mládeží. Hazard, Lukaku, Thibot Courtois, Witsel a další.

MM: Jsem velký fanoušek Nizozemců, takže titul přeju Oranjes.

AK: Na ten měsíc si beru dovolenou v práci a pro mě je černým koněm Belgie, která ale ve finále nebude stačit na domácí Brazílii.

JH: Černým koněm turnaje by mohli být Belgičané, ale fandit budu Německu. Titul však podle mě zůstane doma v Brazílii.

 

11)Proč podle vás na MS ve fotbale v Brazílii budou chybět čeští fotbalisté?

RD: Bohužel Míšovi Bílkovi nebyly v kvalifikaci správně nakloněny hvězdy a šel tomu pověstnému štěstíčku naproti hodně pomalu. Věřím, že už příštího mistrovství se naši reprezentanti zúčastní na hřišti.

 

MT: Největší chyba byla ve ztracených bodech z domácích zápasů a ustavičná nominace "Bílkovo koňů".

TG: Právě práce s mládeží. V Belgii do toho investovali milióny eur. V ČR ho*no.

MM: Osobně vidím jediný důvod, a tím je Míša Bílek.

AK: Protože byl trenérem Bílek. Také bohužel zestárnutím silné generace skvělých fotbalistů.

JH: Důvodem bude, že mi Míša Bílek nedal šanci.

 

12)A na konec,jaký bude závěr letošní sezóny pro Gamblery?

RD: Gamblery čeká spousta těžkých utkání. Bude důležité pracovat poctivě jako mančaft, kde není prostor na individualismus. Jedině tak bude možné navázat na předešlé ročníky a pokračovat v psaní úspěšného příběhu jména Gamblers Most.

Cíle tím pádem nemohou být jiné než v předchozích ročnících. Nejbližším cílem je obhajoba titulu v mostecké lize a poté výraznější úspěch na mistrovství republiky v malé kopané.

 

MT: Všichni věříme, že ten nejsladší !

TG: Věřím, že sezónu zakončíme obhajobou titulu.

MM: Doufám, že se nám podaří obhájit titul v MLMK.To bude ideální konec sezóny.

AK: Samozřejmě obhajoba titulu v MLMK a účast na Final Four o mistra České republiky v malé kopané!!! Také výhra na Qantu, pokud pojedeme a následné soustředění ve Staru = ideální závěr sezony.

JH: Vím určitě, že bude náročný.

 

 

"Gamblers jsou pojem"

Patří k nejmladším a v týmu obhájců titulu je nováčkem.Přesto již po měsíci v Gamblers říká,"jsem maximálně spokojený".Na první pohled působí nesměle,ale zdání klame.Zelenočerný benjamínek jménem Fanda Jelínek je pěkný živel.Na žádost o rozhovor bez rozmýšlení kývl a do následných otázek se pustil jako zkušený matador.Bez vytáček hovořil například o tom jak se v týmu Gamblerů cítí nebo jaké cíle v zelenočerném dresu má.Pohodlně se usaďte a vychutnejte si zpověď tohoto mladého sympaťáka.

 

1)V týmu Gamblerů jsi nováčkem, jaké jsou tvé dojmy po zhruba měsíci stráveném v zelenočerných barvách?

Zatím můžu mluvit jen pozitivně, týmu se daří a i já sám dostávám na hřišti docela dost prostoru. Atmosféra v celém mužstvu je i díky skvělému začátku výborná a doufám, že to tak bude i nadále.

2)Jak vlastně probíhali tvé námluvy s obhájcem titulu?

Chodili jsme si zahrát fotbálek do haly a tam mě oslovil Robin Dvořák s nabídkou do Gamblers se podle jeho slov chystala obměna kádru. Neváhal jsem ani chvíli, za prvé mě fotbal baví a za druhé, Gamblers jsou pojem. Rozhodování bylo velmi snadné.

3)Jaké bylo přijetí v kabině? Znal jsi některé ze svých současných spoluhráčů již dříve?

Musím přiznat, že jsem měl trochu strach jak mě ostatní vezmou. Přece jen je v týmu plno skvělých fotbalistů, kteří již mají něco za sebou. Ale byl jsem nadšený, parta je výborná a kluci mě přijali bez sebemenšího problému. Téměř většinu týmu jsem znal od vidění, ale osobně asi jen dva kluky.

4)Působení u Gamblers je velmi specifické, protože tým má jen ty nejvyšší cíle. Již několik hráčů s tím mělo problémy a museli se poroučet. Nemáš z působení v zelenočerných barvách trochu obavy?

Strach určitě ne, ale respekt jednoznačně. Ten mám vlastně pořád. Přece jen jsou v týmu kluci, kteří buď hráli nebo hrají první ligu. Od nich se můžu učit a zároveň chci v každém zápase podat maximální výkon. Jak budu týmu prospěšný a jestli semnou bude panovat spokojenost nebo ne, to už je na hodnocení vedení. Já budu dělat vše pro to, abych byl týmu co nejvíc užitečný.

5) Jaká by vlastně měla být tvá role v týmu?

Mluvil jsem s manažerem Ondrou Bírem, ale spíše v obecné rovině. Řekl mi, že v základní části dostane šanci každý tak nějak stejně, ale o žádné speciální roli řeč nebyla.

6)Gamblers jsou také vyhlášení svými předzápasovými soustředěními. Určitě již máš nějaké za sebou, můžeš je fanouškům trochu příblížit?

Nebudu zácházet do detailů, přece jen, co se v kabině uvaří, má v ní také zůstat(usmívá se). Můžu jen říct, že soustředění v Gamblers jsou velmi náročná (hlasitě se směje).

7)Jaké jsou tvé cíle v zelenočerném dresu?

Chtěl bych získat nějakou trofej. Bylo by skvělé opět obhájit titul v MLMK,což je jeden z klubových cílů. Osobně bych chtěl okusit atmosféru nějakého velkého turnaje, které  znám zatím jen z vyprávění. Věřím, že to pro Gamblers bude skvělá sezóna.

 

 

"Základem je dobrá parta"

Kdo jiný by měl být prvním adeptem na rozhovor než samotný zakladatel.Petr Král,otec týmu s názvem Gamblers si na nás udělal ve svém nabitém programu čas,usadil se do kožené pohovky,objednal si šálek kávy a ochotně se pro náš web rozpovídal.A hned na úvod zmínil,"Jsem nadšený kam jsme se prakticky z ničeho dostali".

 

1)Letos je to již 9. sezóna, do které Gambleři vstoupili. Čekal jsi, že tvůj

projekt vydrží tak dlouho, když jsi Géčka zakládal?

Pokud mám být upřímný, tak musím říct, že jsem to nečekal.  Já vlastně vůbec
nevěděl do čeho jdu. Prostě jsem dal dohromady partu kamarádů s tím, že si 
každý víkend půjdeme zahrát fotbálek. To, že náš klub letos slaví již 9. 
výročí je jak pro mne osobně tak především pro klub velkým vyznamenáním.

2)Vzpomeneš si ještě jak to vlastně v roce 2005 všechno začínalo?

Vzpomínám si docela přesně. Bylo pár dní do uzávěrky přihlášek a můj kamarád
Vláďa Michálek se mi zmínil, že tehdejšímu pořadateli MLMK chybí jeden tým. 
 Neváhal jsem, obvolal pár kamarádů, slovo dalo slovo a vzniknul nový tým. 
Název týmu mne napadnul prakticky ihned, vlastně ani nevím proč…   Ihned se
objednávala sada dresů, klubové barvy byly zvoleny z ne příliš prozaického 
důvodu. Nevím jestli ti ho můžu prozradit, ale ano. Zelenočerná kombinace 
dresu byla tehdy ve vybraném internetovém obchodě zrovna ve výprodeji. Takže
takhle to všechno začalo.

3)Nyní působíš jako čestný předseda. Jak hodnotíš uplynulých 9 zelenočerných
let?

Fantazie!  Asi nikdo tehdy nečekal, že nás budou lidi znát nejen v Mostě, 
ale prakticky po celé republice. Pardubice, Svitavy, Moravská Třebová, 
Příbram. Troufám si říct, že všude, kde jsme byli, jsme zanechali velký 
dojem. Náš klub se za těch 9 let hodně posunul směrem dopředu a to jak po 
stránce organizační tak především po té fotbalové. Musím říct, že celý tento
projekt se povedl nad očekávání.

4)4xMLMK,3xQanto Cup,2xfinale MLMK, spousta dalších turnajů. To je výčet 
úspěchů Géček, v čem podle tebe tkví kouzlo těchto úspěchů?

Základem je dobrá parta. Ať si každý říká co chce, pokud to mezi hráči 
neklape, můžete mít třeba 10 světových fotbalistů a stejně nic nevyhrajete. 
Gamblers jsou na tomhle principu postavený a jsem rád, že tento stav 
přetrvává až do dnes. 

5)Letos zelenočerní útočí na 3. výhru v MLMK v řadě. Myslíš, že je v silách 
současného týmu pomyslný hattrick urvat?

Tak určitě…  Gamblers si nemohou dát letos jiný cíl, než je obhajoba 
titulu. Kádr je velmi kvalitní, kostra týmu zůstala z loňska prakticky 
neměnná, takže v hattrick osobně věřím. 

6)Gambleři pro letošní sezónu vyhlásili útok i na individuální trofeje. Kdo 
by podle tebe mohl být letos úspěšný?

Vše je závislé od toho, kolik zápasů budou moct jednotliví hráči odehrát. V 
kanadském bodování  hodně věřím oběma bratrům Koudelkům, mladší Matěj bude 
jednoznačně vynikat v počtu asistencí, Adam bude zase nahoře v počtu 
střelených branek. Určitě musím také zmínit našeho čaroděje v bráně, ten by 
si nějakou tu trofej za svou oddanost a dlouhodobé kvalitní výkony také 
zasloužil.

7)Co by jsi závěrem popřál Gamblerům nejen do té letošní, ale také do 
dalších sezón?
 

Přeji především hodně zábavy! Ať nás to pořád baví, tak jako doposud. Pokud 
se budeme dále pravidelně scházet a to nejen na hřišti, věřím, že máme před 
sebou ještě mnoho společných let.